Program prigodom obilježavanja dva desetljeća djelovanja KUD-a „Luka Ilić Oriovčanin“ članovima je bio poticaj da pokrenu novu folklornu manifestaciju u Oriovcu na kojoj će ugostiti društva iz drugih mjesta i krajeva – „Oriovačke žetvene svečanosti“. Program je osmišljen tako da društva sudjeluju u svečanom mimohodu kroz Oriovac, a zatim izvedu kratki program na ljetnoj pozornici u oriovačkom parku. Nakon dvosatnog folklornog programa, u večernjim satima priprema se zabava za sve sudionike, mještane i goste uz nastup poznatih sastava i solista. Zalaganjem Marijana Stubičana, manifestaciji se pridružuje i Konjogojska udruga „Slavonija“ iz Slavonskog Broda čiji članovi s prigodno ukrašenim konjskim zapregama predvode mimohod. U prijepodnevnim satima „Oriovačkih žetvenih svečanosti“ u crkvi sv. Emerika služi se misa, a nakon nje članice KUD-a uz pomoć mještanki iz Oriovca, Radovanja, Malina i Kujnika izlažu i prodaju domaće kolače. Pridruženi članovi društva, predvođeni Maricom Rosandić, u prostoru KUD-a pripremaju uvijek novu i zanimljivu izložbu kojom prikazuju stare običaje, s posebnim naglaskom na žetvu i žetvene običaje oriovačkog kraja.

Po ovim načelima od 2002. u organizaciji KUD-a „Luka Ilić Oriovčanin“ održavaju se „Oriovačke žetvene svečanosti“ u lipnju svake godine. Na manifestaciji je, tijekom devet dosadašnjih godina nastupilo više desetaka folklornih društava iz cijele Hrvatske, ali i inozemstva.